Whitney G. "Oskarżyciel" i "Niewinna"Jakiś czas temu usłyszałam o dwóch nowych książkach autorstwa Whitney G. i zapragnęłam je przeczytać! Autorka wkradła się w moje łaski dzięki powieści "Turbulencja". Słyszałam, że seria Domniemanie Niewinności składa się z króciutkich książek, ale żeby aż tak?! Okładki obu części są przepiękne! Opis z tyłu, konkretny i zachęcający do sięgnięcia po te pozycje. 


"Oskarżyciel"

W pierwszej części serii Domniemanie niewinności poznajemy seksownego prawnika o imieniu Andrew. Mężczyznę dręczą demony przeszłości, chcąc zapomnieć ucieka do seksu, panienek tylko na jedną noc. Jest zamknięty w sobie, nieufny. Nienawidzi kłamstwa więc co za tym idzie również zakłamanych ludzi. Kiedy większość kobiet z portalu randkowego okazała się kłamczuchami, przechodzi do następnego. W tym branżowym portalu poznaje pewną Alyssę. Jej osoba bardzo interesuje naszego prawnika, ponieważ od pierwszej chwili dziewczyna zaznacza, że on jej nie przeleci, i że tak naprawdę nigdy się nie spotkają.
Pewnego, normalnego, szarego dnia, ich ścieżki się krzyżują. On już wie, ona pozostaje dalej nieświadoma...
Ta część zapewnia wiele emocji, wiele śmiechu !


"Mimo, że na zdjęciu była widoczna tylko górna część jego ciała, ze sposobu, w jaki leżał na nim granatowy garnitur mogłam sobie wyobrazić kryjące się pod nim wyraźne zarysowane mięśnie"


"Niewinna"

Wyżej poznaliście już nico historię skomplikowanej dwójki ludzi. Andrew to uosobienie dupka. Nie przejmuje się niczym Nie rzuca słów na wiatr, ale mimo to ma w sobie "to coś ", co sprawie, że kobiety robią się mokre od jego spojrzenia. Alyssa to tylko imię, którym posługiwała się dziewczyna w internecie. W życiu codziennym nazywa się Aubrey Everhart.  Kiedy oboje dochodzą do tego, że ich internetowy świat krzyżuje się z tym rzeczywistym popełniają kolejny błąd... Andrew nie może pogodzić się z kłamstwem dziewczyny i nie potrafi jej wybaczyć, jednak ona na stałe zagościła w jego myślach. Mimo wszystko prawnik pozostaje bardzo skryty, nie chce wyjaśnić dziewczynie co wydarzyło się w jego życiu. 

"Nagle jakby wszyscy zniknęli i w całej sali zostaliśmy tylko my dwoje. Wiedziałam, że chce abym do niego podeszła- natychmiast. Czułam, jak moje ciało budzi się pod wpływem jego spojrzenia. Sutki stwardniały, gdy tylko przesunął językiem po swoich wargach."


"Oskarżyciel" tak jak i "Niewinna" mają zaledwie ciut ponad sto stron. Ciekawa i wciągająca fabuła sprawia, że książki czyta się bardzo szybko. Są przepełnione napięciem oraz wieloma tajemnicami. Pomysł na te nowelki jest ciekawy i tak naprawdę temat jest obszerny. Myślę, że w tych dwóch książkach autorka nie wykorzystała całkowicie puli pomysłów. Możemy jedynie żyć nadzieją, że trzecia część nie zawiedzie naszych oczekiwań i będzie pięknym grubaskiem. Lekki język, styl autorki oraz ciekawe opisy i dialogi pozwalają nam rozbudzić wyobraźnię. Plusem z pewnością jest to, że książki są napisane z perspektywy obojga bohaterów, przez co znamy ich punkt widzenia. Czekam na kolejną część. Jestem ciekawa co autorka przygotuje, ponieważ temat i dwie pierwsze części dają jej ogromne pole do popisu, ale czy wykorzysta daną szansę? Myślę, że przekonamy się już niebawem! 

Anna Gołuch-Bidas

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu

2 komentarze:

  1. Mnie z kolei kompletnie nie ciągnie do tej serii, a do tego ostatnio natrafiłam na sporą ilość niepochlebnych opinii, które utwierdziły mnie w przekonaniu, że nie jest to seria dla mnie. Z tego względu tym razem nie dam się namówić. ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam Whitney G. ale w tych dwóch tomach jest tak dużo minusów (DŁUGOŚĆ! przez co odcięła sobie wiele możliwości na pokazanie bohaterów, ich pasji itp.), jak i plusów. Jestem tymi dwiema książeczkami zauroczona, ale myśląc o nich "na chłodno" dochodzę do wniosku, że na długości naprawdę wiele tracą. Liczę, że dwa razy dłuższy tom trzeci mi to zrekompensuje. :D

    Recenzje Koneko

    OdpowiedzUsuń