#5 Molinkowe zapowiedzi maja


Maj pachnie mi zawsze bzami i czaruje kwitnącymi kasztanami. Uwielbiam ten miesiąc za pękające pączki w sadzie, które okrywają drzewa czarującymi kwiatami. Ten miesiąc ma w sobie szczyptę magii szczególnie w tym roku, ponieważ zapowiada się owocnie, jeśli chodzi o pojawiające się patronaty oraz rekomendacje. Wykraczając ze świata książkowego to również w maju, zmienić ma się cząstka mojego prywatnego życia. Zapowiada się intensywnie, ale właśnie takie życie ostatnio pokochałam, wyciśnięte jak cytryna na sto procent.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 REKOMENDACJA W ŚRODKU KSIĄŻKI!
PREMIERA: 23.05.2018


OPIS:  Zakończenie bestsellerowej serii Królowej dramatów!


Nicole

Czasami jedna chwila już na zawsze odmienia nasze życie. Kto powiedział jednak, że powinniśmy poddawać się temu, co przyniósł nam los? Dlaczego nie możemy się zbuntować, powiedzieć dość i zrobić wszystko po swojemu? Może dlatego, że nie mamy na to sił?

Wydarzenia ostatnich tygodni sprawiły, że nie poznaję samej siebie. W lustrze widzę zupełnie obcą kobietę. Jedynie czego pragnę, to zapomnieć o tym, co mnie spotkało. Niestety każdy dzień przypomina mi, że tak naprawdę nic nie znaczę. Nie mam nic. Nie mam serca. Duszy. Przyszłości. Teraz jestem przecież po prostu zwykłą dziwką.


Marcus
Dojdę do samych bram piekieł, by ją odnaleźć, i wyrwę ją ze szponów tego, który chce nas zniszczyć. Poświęcę wszystko, co mam. Oddam duszę, która znowu żyje właśnie dzięki niej.Zmieniłem się. Kiedyś wszystko, co robiłem, robiłem ze złości i poczucia niesprawiedliwości. Żyłem nienawiścią, pragnąłem zemsty na tych, którzy tak naprawdę nie powinni mnie obchodzić. Dobiłem do dna, a wtedy poznałem Nicole i to ona sprawiła, że zacząłem piąć się w kierunku światła. Teraz robię wszystko z miłości do tej jedynej. Nicole to moja miłość. Piekielna miłość.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


PATRONAT MEDIALNY BLOGA
PREMIERA: 23.05.2018

OPIS: W świecie magicznych opowieści podobnie jak w tej książce wszystko jest możliwe. Wewnątrz zajdziemy zbiór opowiadań z przesłaniami dla dzieci i rodziców.  Dzięki formie bajek – nie-bajek, w ciekawy sposób poruszony został temat wyjątkowości oraz niepowtarzalności. Doświadczają ich ludzie, których życie wplata się w codzienność każdego z nas.Jest to książka niebanalna oraz pełna bajkowości, momentami wzruszająca, często wywołująca uśmiech na twarzy. Poznamy m.in. wychowanego świerszcza, cudacznego Pomaludka, misia Grizliego, czy bałaganiarę Tosię. Bohaterów, którzy nawet nie wiedzą, jak wiele mają ze sobą wspólnego. Pozycja w nietypowy sposób podchodzi do problemu tolerancji oraz akceptacji. Wartości, które w pośpiechu codzienności, gdzieś nam umykają, schodząc na dalszy plan. Zaskoczy nas forma, treść i tematyka.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PATRONAT MEDIALNY BLOGA!
PREMIERA: 23.05.2018

OPIS: Czy można całe życie szukać jednej kobiety? Pierścionek z cyrkonią to opowieść o młodzieńczej miłości, która swoje spełnienie znajduje dopiero po wielu latach. Historia zaczyna się w Gdańsku w roku 1967, gdy bohaterowie pobierają nauki w liceum, a potem przeskakuje do Paryża w roku 2008, kiedy spotykają się przypadkowo, już — jak to się mawia — jako osoby po przejściach.

„Pierścionek z cyrkonią” to niezwykle intrygująca, a przez to także ekscytująca powieść o poszukiwaniu miłości.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PATRONAT MEDIALNY BLOGA!
PREMIERA: 09.05.2018 rok 


OPIS: Jak to możliwe, że ta sama sytuacja, która była udręką, okazuje się w końcu wybawieniem? Nie wierzyłam w duchy – do pewnego momentu. Sześć lat temu mrożący krew w żyłach wypadek zmienił moje życie… na zawsze. Mam na imię Charlotte, ale większość ludzi mówi do mnie Char… I mam szczególny dar. Rozmawiam z duchami. Bez obaw, nie wywołuję ich. Widuję je i rozmawiam z tymi, które zostają na ziemi, gdy nie mogą przejść na drugą stronę. W świecie żywych trzymają ich niedokończone sprawy. Przez ostatnich sześć lat bez przerwy używałam daru pomagania zagubionym duszom. Ale wszystko ma swoją cenę. Moje życie powoli zmierzało ku ciemności. Czułam przygnębienie i zaczęłam się poddawać. Zdałam sobie sprawę, że pomagając zmarłym, przestałam myśleć o sobie. Bez pieniędzy, bez dachu nad głową i – co najważniejsze – bez nadziei zdecydowałam, że jest tylko jedno wyjście: skończyć z tym wszystkim. Jednak los potrafi płatać figle. W jednej chwili chcę odebrać sobie życie, a w następnej ocala mnie Ike McDermott. Silny, przystojny żołnierz powstrzymuje mnie od chęci położenia kresu mojej rozpaczy. To ktoś, kto uśmiechem rozświetla każdy mrok. Czarujący i łagodny. Jest moim wybawicielem. I jest duchem. Zawarliśmy umowę. On pomoże mi znaleźć mieszkanie i nową pracę, a ja – by mógł przejść na drugą stronę – załatwić niedokończone sprawy, które wiążą się z jego bratem bliźniakiem – George’em, załamanym po śmierci Ike’a. Ike natomiast nie odejdzie w spokoju, dopóki nie będzie wiedział, że z bratem jest wszystko w porządku. Gdy zgodziłam się mu pomóc, nie przeczuwałam, że urzekną mnie czarujący ludzie z hrabstwa Bath oraz Ike i George McDermott. Teraz, gdy bracia zawładnęli moim sercem, staję przed okrutnym i niesprawiedliwym dylematem. Ratując George’a, muszę pozwolić Ike’owi.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PATRONAT MEDIALNY BLOGA!

OPIS: Agata jest młodą kobietą, którą los od samego początku nie traktował dobrze. Nieudany związek z Michałem, przy którym doświadczyła ogromnego cierpienia pozostawił w jej sercu i pamięci wiele nieprzyjemnych wspomnień i uczuć. Niestety los ponownie chce z niej zadrwić, podstawiając na jej drodze kogoś, kto wywróci jej świat do góry nogami. Piotr to szczęśliwy ojciec Jasia, który żyje tylko dzięki niemu. Każdego dnia musi udawać, że wszystko jest w porządku, że jest członkiem kochającej się rodziny. Stwarza pozory przed najbliższymi, co nie do końca pozwala mu być szczęśliwym. Uwięziony między tym, co trzeba, a tym, co chce, długo nie może wybrać właściwej drogi.Dwoje zranionych przez życie ludzi, którzy chcą zapomnieć o tym, co było, chcą nauczyć się żyć od nowa, szukając drogi do szczęścia. Los niejednokrotnie wystawia ich na próbę pokazując, że to o czym się marzy nie zawsze jest osiągalne nawet wtedy, kiedy bardzo się tego chce. Co spotka Agatę i Piotra? Czy kiedykolwiek wywalczą swoje prawo do szczęścia? Co kryje ich mroczna przeszłość? Na te i wiele innych pytań odpowie Wam pierwszy tom serii Uwikłani.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PATRONAT MEDIALNY BLOGA! 
OPIS: Lawendowe Nuty to historia Zofii Gruszczyńskiej - młodej tancerki oraz Jakuba Strzeleckiego - wokalisty popularnego zespołu. Mężczyzna po zawodzie miłosnym - narzeczona porzuciła go przed ołtarzem- wyjeżdża do Gordes, niewielkiej miejscowości we Francji. Już pierwszego wieczoru poznaje młodą Polkę, Zosię. Od razu między młodymi ludźmi iskrzy. Są sobie bardzo bliscy, jednak ich drogi rozchodzą się w momencie wyjazdu z Francji. Mijają dwa lata i drogi Zosi oraz Kuby znowu się krzyżują, tym razem podczas produkcji popularnego programu telewizyjnego. Między artystami nawiązuje się romans, podczas którego tancerka zachodzi w ciążę. 

Strzelecki - mieszkający na co dzień w Krakowie, musi dzielić swój czas między pracą,a ukochaną kobietą.  W życiu Kuby problem stanowi także matka muzyka, Barbara. Kobieta z powodu swojej choroby psychicznej - od wielu lat cierpi na schizofrenie- omal nie doprowadza do tragedii po narodzinach wnuczki.
Owe wydarzenia powodują poważne zmiany w psychice syna. Mężczyzna odcina się od najbliższych, utrzymując kontakt jedynie z młodszą siostrą, Oliwią - która jest lekarzem w trakcie rezydentury z anestezjologii. Kiedy muzyk dochodzi do siebie, w życiu rodziny Strzeleckich pojawia się Edyta - była narzeczona muzyka, która powraca do Polski i liczy na to, że dzięki Strzeleckiemu zrobi karierę muzyczną. Spróbuje odzyskać ukochanego na wszelkie sposoby, doprowadzając do rozstania Zosi i Kuby. 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
PATRONAT MEDIALNY BLOGA!
PREMIERA: 30.05.2018 ROK

Mroczna, seksowna, fascynująca seria thrillerów psychologicznych dla fanów takich autorek jak Penelope Douglas, Pepper Winters, Alessandra Torre i Lisa Hall.

Kogo kocha Benny? Swoje małe, słodkie lalki.
Póki są posłuszne i nie stają z nim do walki.
Dba, by były piękne. Włosy im układa
i na ich młode ciałka sukienki zakłada.
A gdy noc zapada do zabawy przystępuje.
Młodsza lalka uległa, starsza walczyć próbuje.
Lecz kiedy ta ulubiona od niego ucieka,
nie liczy się, że druga pozostać przyrzeka.
Serce pęka mu z rozpaczy, oczy ma pełne łez,

jego lalka musi wrócić, bądź jej życia nadszedł kres.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OPIS: Kuba od zawsze kochał siostrę swojego najlepszego przyjaciela – niestety, bez wzajemności. Piękna i zupełnie nieświadoma jego uczuć Lena byłą zagadką, której nie potrafił rozwikłać.
A ona… poraniona i zatrzaśnięta w pancerzu obojętności, który budowała sobie przez lata, nie chce wpuszczać do swojego świata mężczyzn w obawie przed kolejną traumą. 
Pewnego dnia przewrotny los ponownie połączy ze sobą drogi tych dwojga. W Kubie ze zdwojoną siłą odżywają dawne uczucia, a Lena zaczyna patrzeć na dawnego przyjaciela w sposób, którego sama nie rozumie. Rozpoczynają pełną namiętności grę, w której oboje udają, że łączy ich tylko przyjaźń. 
Czy można oddzielić pożądanie od miłości? 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OPIS: Milena całkowicie traci głowę, gdy całuje Jacka po raz pierwszy. W starszym, zamożnym przyjacielu rodziny odnajduje wszystko, czego brakuje jej rówieśnikom – szacunek, czułość i namiętność. Wydaje się, że wreszcie odnalazła swoje szczęście. Nie wie jeszcze, że przewrotny los szykuje dla niej wielką niespodziankę. 

Paula przeżyła tragedię, po której musi na nowo poskładać swój świat. Ciężką pracą próbuje zagłuszyć ból, który towarzyszy jej każdego dnia. Nie wyobraża sobie, że mogłaby znów komuś zaufać – do chwili gdy na jej drodze staje tajemniczy chłopak z tatuażem w kształcie smoka. Wraz z nim nadchodzi wiosna i nadzieja na lepsze dni.
Co łączy Milenę i Paulę?
Czy można zapomnieć o dawnych nieszczęściach i spojrzeć w przyszłość z ufnością?
Czy zranione serce potrafi znów pokochać z całych sił? --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OPIS: Milena całkowicie traci głowę, gdy całuje Jacka po raz pierwszy. W starszym, zamożnym przyjacielu rodziny odnajduje wszystko, czego brakuje jej rówieśnikom – szacunek, czułość i namiętność. Wydaje się, że wreszcie odnalazła swoje szczęście. Nie wie jeszcze, że przewrotny los szykuje dla niej wielką niespodziankę. 
Paula przeżyła tragedię, po której musi na nowo poskładać swój świat. Ciężką pracą próbuje zagłuszyć ból, który towarzyszy jej każdego dnia. Nie wyobraża sobie, że mogłaby znów komuś zaufać – do chwili gdy na jej drodze staje tajemniczy chłopak z tatuażem w kształcie smoka. Wraz z nim nadchodzi wiosna i nadzieja na lepsze dni. 
Co łączy Milenę i Paulę? Czy można zapomnieć o dawnych nieszczęściach i spojrzeć w przyszłość z ufnością? Czy zranione serce potrafi znów pokochać z całych sił? 


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


OPIS: Najbardziej wyczekiwana książka tej wiosny – "Przesilenie", czyli ostatnia część bestsellerowego cyklu "Kwiat paproci"Katarzyny Bereniki Miszczuk. 
Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, zazdrość i wielka miłość w tle. Autorka "Szeptuchy" po raz ostatni zabierze czytelników do magicznego świata słowiańskich bóstw i pradawnych obrzędów, gdzie właśnie rozpoczynają się święta Dziadów i Szczodrych Godów. Nadszedł czas, aby dotrzymać obietnicy danej bogowi ognia, Swarożycowi. Czy Gosia sprosta zadaniu? Tym bardziej, że nie wiadomo, jak zachowa się Mieszko, jej wielka miłość: pomoże w spełnieniu przysięgi czy... wręcz przeciwnie.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------6 komentarzy:

 1. Widzę sporo książek, które chciałabym przeczytać :D Do mnie dzisiaj dotarła "Piekielna miłość", a czekam jeszcze na "Skradzione laleczki", maj zapowiada się genialnie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest w czym wybierać, więc mam nadzieję, że jakiś tytuł do mnie trafi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piekielna miłość, Tam dokąd zmierzamy, Pierwszy raz i Cała ja - na to czekam :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda jest dla mnie wyjątkowa z różnych względów :-)

   Usuń
 4. Najbardziej czekam na Przesilenie, bardzo mnie ciekawi jak zakończą się losy ulubionej Szeptuchy... Zaciekawiła mnie też książka o "Wyjątkowych wśród nas" trudny temat w pięknej oprawie. Na pewno po nią sięgnę, zwłaszcza, że jestem pedagogiem aktywnie pracującym z dzieciakami.

  Pozdrawiam!
  Ewa z www.mybooksandpoetry.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę przyznać, że książka jest naprawdę świetna i uniwersalna. Poprzez pryzmat zwierząt, zabawek pokazuje ciężkie tematy. :-)

   Usuń