Agnieszka Monika Polak "Dalekie podróże z Bilską"

Nasze życie to długa droga. Nie zawsze bywa prosta, czasem wręcz wyboista połączona z szeregiem zakrętów aż po horyzont. Nigdy do końca nie wiemy, co czai się na nas tuż za nimi. Każde najmniejsze zboczenie może oddalić nas od celu. Nie bywa łatwo, ale są też takie wydarzenia, które mogę odmienić nasze życie bezpowrotnie.

Czy macie czasem tak, że sięgacie po książkę, która wydaje się wam nudna, a następnie zakochujecie się w niej bezpowrotnie? Ja owszem. Tym razem poznałam historię życiową i bardzo prawdziwą w odczuciach. Losy w niej opisane wydają się jakby z sąsiedztwa, a sama autorka operuje świetnie wykreowanym stylem. Ogromną przyjemnością było spisywać myśli w niej zawarte. To typowa opowieść od kobiety dla kobiet. Tym razem główna bohaterka zabiera nas w podróż, która nas porwie i zachwyci. Monika Bilska to kobieta na ogół spełniona. Cały czas żywnie rozwija swoje pasje pisarskie, a dodatkowo szkoli kunszt muzyczny. Odbywa wiele spotkań autorskich w rytm granej muzyki. Prowadzi mądre, pełne wartościowych refleksji rozmowy ze swoimi czytelnikami odwiedzając miejsca z przeszłości. Każdego dnia pielęgnuję przyjaźń, jaką zawarła z niewidomą Teresą. Starsza kobieta jest dla Moniki prawdziwym wzorem, z którego pragnie czerpać jak najwięcej. Teresa mimo swojego ubytku na zdrowiu stara się czerpać radość z każdej najdrobniejszej chwili. Otaczają ją ludzie pełni ciepła i pasji.

"Życie jest nieprzewidywalne, a jego ścieżki i osoby, które na nich spotykamy, nigdy nie pozostają bez wpływu na jego dalszy bieg".

Jakiś czas temu przeczytałam obie części, jednak dopiero teraz potrafiłam wyrazić, to co wniosły do mojego czytelniczego świata. Główna bohaterka doszukuje się w każdym niepowodzeniu głębszego wątku. Uważa, że wszystko dzieje się po coś, ma siłę marzyć, co przynosi jej wyczekiwane rezultaty. Skupia się na tym, co cielesne i duchowe. Książka porusza przyziemne problemy, o których nieczęsto pisze się w książkach.


"Dalekie podróże z Bilską" to książka, która podbudowuje samoocenę, pełna mądrości skłania do refleksji. Piękna, na samą myśl serce bije mocniej. 

Moja ocena: 8/10

Za obie części serdecznie dziękuję: Wydawnictwu Czarna Kawa 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz