#10 Krzysztof T. Dąbrowsk i- "Orgazmokalipsa"


"Jeśli wydaje się wam, że widzieliście już wszystko, macie rację... 
Wydaje się wam."

Mówiący kot - Wikary, mężczyzna z nadwagą - Hubi i babka Euzebia, która nie stroni od używania czarnej szminki mimo sztucznej szczęki. To tylko początek szalonych postaci i nieprzewidywalnych wręcz niedorzecznych zdarzeń. Jeśli lubicie się śmiać  a przy okazji horror to również wasz ulubiony gatunek ta książka jest idealna! 


Mroczny las, zagubieni ludzie - wśród nich dziewczyna Hubiego. Nagle wszyscy ruszają na ratunek, niestety jeszcze nie wiedzą, że to dopiero początek kłopotów jakie zgotował im los. Umarli powstaną a miejski smog za zionie ogniem. Jesteście ciekawi dalszych zdarzeń? Przeczytajcie sami!

Książka nie w moim guście jednak sprawiła miłe oderwanie od schematu. Idealna na dobry humor i miły wieczór. Tytuł zarówno jak i opis odbiegają od rzeczywistej treści co nadaje smaczku gdyż czytelnik otrzymuję duża dawkę zaskoczenia podczas przewracania kolejnych kartek. Sceny erotyczne zostały pozbawione pikanterii, którą zastąpiła nuta prześmiewczości nadając nowy sens. Lekki, potoczny język i codzienna treść została oprawiona w fantastykę co stworzyło prawdziwą mieszankę wybuchową!

Przedstawienie starszej osoby jako nowoczesnej idącej z postępem złamało stereotyp kojarzenia babci jako starszej pani z laską. Myślę, że po takiej lekturze każdy  by takiej zapragnął - ja na pewno! Mówiący kot i mężczyzna, który z całą grzecznością nie należy do tych wymarzonych. Tych bohaterów nie da się nie lubić!

Polecam wszystkim, którzy lubią dobrze się po śmiać i poszukują  lekkiej  książki. Moim zdaniem pozycja wypełniona po brzegi kipiącym żartem. Z cała pewnością nie będziecie żałować! <klik>Za egzemplarz serdecznie dziękuję :2 komentarze:

  1. Znam,jest naprawdę fajna,zabawna i mądrze napisana:)
    Nie nudzi się,można czytać po kilka razy,plus świetne rysunki:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo oryginalny pomysł na książkę, a walka ze stereotypami jest zawsze w cenie. :)

    OdpowiedzUsuń