#12 Marcin Hybel - "Ballada o przestępcach"


Rodzina cyrkowców, niebezpieczny las, bandyci. Czy to może skończyć się dobrze? Jaki los spotka bohaterów?


Średniowieczna Anglia to tu rozpoczyna się historia rodziny cyrkowców, których spotyka tragiczny los. Zostają brutalnie napadnięci, a następnie zamordowani. Zostaje tylko dwójka - William i Gilbert. 
Po pewnym czasie godzą się z swym losem trafiając do Gildii, wtedy jeszcze nie wiedząc co czeka ich w dalszym życiu.  Bracia zostają rozdzieleni a następnie szkoleni na całkiem nowe role. 

Czy młodzi chłopcy staną się bezwzględnymi, pozbawionymi wszelkich skrupułów mężczyznami? Do jakiego kroku są w stanie się posunąć? Zapraszam do lektury. 

Idealna pozycja dla osób szukających wrażeń, bez dwóch zapadająca w  pamięć na wieki. Książka poruszająca wiele płaszczyzn życia - kobiety i zazdrość, dylemat i zbrodnie. Akcja osadzona została w codziennym życiu ludzi średniowiecza. Fabuła pełna zwrotów wydarzeń, rozlewającej się krwi. Ukazane zostały realia miast, codzienne sprawy. Autor starał się bazować na wydarzeniach nie ubarwiając ich zbytnio aby nie "wkroczyć" na ścieżkę fantastyczną co ów autorowi udało się idealnie. Świetna dla osób lubujących się w tamtych czasach a także chętnie sięgających po powieści przygodowe.

Książka była dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem. Przełamała stereotyp, że powieści z wątkiem historycznym są mało ciekawe i wymagają dużego skupienia oraz cierpliwości. Polecam!Za egzemplarz serdecznie dziękuję :
2 komentarze:

  1. Zaintrygowałaś mnie, czegoś takiego jeszcze nie czytałam. W ramach poszerzania horyzontów czytelniczych może uda mi się przeczytać :)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń