#1 Recenzja w odcieniach czerwieni


"Odcienie czerwieni"
"Odcienie czerwieni" - to książka obyczajowa, która została wydana w marcu 2016 roku. Jej autorką jest Marta Motyl - pisarka przepełniona wieloma ciepłymi odcieniami barw, które w płynny sposób przelewa na papier. 

Dotychczas nigdy nie miałam przyjemności obcowania z jej twórczością a spotkanie z ową książką było miłym, jakże zaskakującym przeżyciem owocnym w wiele emocji.  Sama okładka  na wstępie  kusi odbiorce do bliższego zapoznania, prosi o odkrycie tajemnicy jaka skrywa w sobie główna bohaterka.
Przyjazne oczom słowa, płynność sprawia, że z lekkością piórka spija się owy przekaz jaki został w niej zawarty. Książka ta stanowił doskonałą lekturę dla osób poszukujących swojego sensu czy osobowości nie mniej jednak nie oznacza to, że również inni czytelnicy spragnieni poznania historii Magdy nie powinni po nią sięgnąć. 

Magda jest na pozór zwykłą młodą kobietą - studentką. Pochodzi z nie zbyt zamożnej, patologicznej rodziny. W domu panuje obojętność, strach a pozytywne jakże ciepłe uczucia są tu tylko wspomnieniem.  Na ogół pilna dziewczyna wpada w krąg imprez, które rozpoczynają wyznaczać jej nowy tryb życia. Rytm zabawy łączy z zapachem pożądania, zdejmowanych ubrań i namiętnych przygód na jedną noc.  Kobieta nie przeżywa długotrwałych związków jednak jednym z nich staje się żyletka, która powinna ukoić i zagłuszyć cierpienie niestety jest tylko kolejnym powodem do zagubionej osobowości bohaterki.  Biseksualność, którą odrywa w sobie Magda stanowi następną płaszczyzną poruszoną w książce. Z gorących nocy z mężczyznami przerzuca się na erotyczne doznania z kobietami, które przeplata związek targany wieloma emocjami na górze i dole rozbujanej huśtawki uczuć. 

 Strefa erotyczna została tu przedstawiona w odpowiedni, umiarkowany sposób nie urażający odczuć przeciętnego odbiorcy. Czytając kolejne zdania nie w sposób jest się oderwać gdyż każda kolejna linijka niesie za sobą nowe, nie znane dotąd uniesienia. Myślę, że takie książki powinny pojawiać się w naszej literaturze, doskonale wprawia w stan głębokiej refleksji.
Bohaterka zyskała moje uznanie poprzez trudy życia z jakimi musiała walczyć w tak młodym wieku. Po tak symbolicznym wyjaśnieniu wszystko staje się jasne a mi nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejne losy książkowej Magdy.

czerwień

ludzkie ciało, zapał,  odwagę, uczucie, zdrowie, chorobę, ciepło, błyskawice, światło, intuicję, los, natchnienie, świadomość, przywództwo, grzech, działanie, twórczość, ognie piekielne, oczyszczenie, cierpienie, ofiarę, poświęcenie, nienawiść, niebezpieczeństwo, zbrodnię, rzeź, pomstę, 

jabłko 

całość, wieczność, ziemię, zdrowie, życie, gwiazdy, nieśmiertelność, początek, wiosnę, koniec, śmierć, odkupienie, władzę królewską, miłość, niebezpieczeństwo, oszustwo, niezgodę.

"Czerwone jest serce, które wybija godzinę miłości, usta zbliżające się do pocałunku, blizna zdejmowana niecierpliwymi ruchami, rozkosz rozpalająca ciała, Ale też płomień niszczący nawet najmocniejsze uczucia i krew płynąca z ran zadawanych przez innych i przez siebie."
22 komentarze:

 1. Nie słyszałam wcześniej o tej książce. Po twojej recenzji mam ochotę ją przeczytać. Jest może dostępna jako e-book? :)
  http://marysiaofficialblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. nie syszałam o niej nic, pewnie dlatego ze jest nowa, a jedyne nowinki jakie śledzę to kosmetyczne. poczekam na ebooka, lub kupie ją na lato ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiłaś mnie. Kiedyś widziałam okładkę, jednak na razie nie wiedziałam co to za książka. Cóż, mam nadzieję, że kiedyś uda mi się po nią sięgnąć, szczególnie, że porusza tak - wydawałoby się - ciężkie tematy. Dodatkowo twoja ocena jest niezmiernie zachęcająca, więc mam nadzieję, że mi się spodoba :)
  Pozdrawiam, Czytelniczka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda interesująco ! :) Na pewno przeczytamy ^^ Po recenzji widać że fajna :) Pozdrawiamy https://agssymi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. nie słyszałam o niej, ale to coś w moim guście więc pewnie wkrótce wezmę się za nią, poza tym, bardzo fajnie ją opisałaś :D
  frydrychmartyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie kojarzę książki, ale uwielbiam je czytać, a po recenzji wydaje się być ciekawa :D
  http://tutajswiatsiekreci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie słyszałam o tej książce, ale po przeczytaniu Twojej recenzji na pewno po nią sięgnę! Piszesz cudowne recenzje ;* powinnaś pracować w gazecie *-*
  Pozdrawiam ;*
  wcztery-stronyswiata.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Powinnaś pracować w jakimś magazynie, masz świetny styl pisania. Aż chce się dalej czytać. Nigdy nie słyszałam o owej książce, ale na pewno ją przeczytam!

  xmiddix.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie miałam jeszcze styczności z tą książką, ale to musi się zmienić. Wysoko postawiona ocena! :D
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 10. prezencja tej ksiazki jest całkiem całkiem
  http://happinessismytarget.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie słyszałam nigdy o tej książce, ale zachęciłaś mnie do jej przeczytania! Super post :)
  jagospiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie słyszałam o tej książce, ale dzięki Tobie chyba skuszę się, żeby ją przeczytać :)
  http://ovless.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Pierwszy raz słyszę o tej książce a uwielbiam czytać i na pewno się skuszę pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Widzę, że nie tylko ja nie słyszałam o tej książce. A już żałuję, bo wydaje się być świetna :) Na pewno znajdzie się dla niej miejsce na mojej półce :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Nigdy nie słyszałam o tej książce, ale pomysł nie wydaje mi się kreatywny. Jednak większość książek opowiada o bohaterkach, które nie miały w domu raju, a raczej patologię, a potem są inne, niż wszyscy.
  Myślę jednak, że gdybym ją przeczytała, to zdecydowanie zmieniłabym zdanie, bo może okazać się ciekawa ;]
  Bardzo ciekawa recenzja
  /Agrafka
  NASZ BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 16. Książki nie kojarze, ale na pewno dodaje ja do mojej listy pozycji wartych uwagi :) świetną recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetna recenzja! Książka wydaje się być bardzo ciekawa. Mam zamiar ją przeczytać przy okazji świetny blog
  Obserwuje
  Buziaki x
  karolinyjia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Jezu! Cudowna recenzja :) genialna jesteś.

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo mi się podoba ten cytat na początku wpisu.
  Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

  http://wiktoria7olczak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Gdyby każdy pisał tak recenzje to przeczytałabym każdą książkę! XD
  Możliwe, że skuszę się na tą książke :)
  http://pineapplealexxx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 21. Książka zapowiada się ciekawie. Kiedy znajdę czas na pewno po nią sięgnę! Też jestem molem ksiażkowym :-) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń