O nasMolinka książkowa  to blog, który funkcjonuje od 27 kwietnia 2016 roku. To tu znajdziesz subiektywne opinie o książkach oraz tematy blisko z nimi związane. Wszystko to, co udaje mi się poprzez niego osiągnąć, jest ciężką i sumienną pracą. Staram się uwidaczniać w nim moją ogromną miłość do książek.

Założycielka:Patrycja Łazowska

Studentka pierwszego roku Dziennikarstwa i Komunikacji społecznej. Założycielka bloga Molinka książkowa. Romantyczna dusza gra w moim ciele w rytm słów pisanych na kartkach papieru. Marze, by to, co na nich zapisuję kiedyś, doczekało się szerokiego grona odbiorców. Miłość do książek towarzyszy mi od zawsze, mimo że nie każda z nich okazuje się tą właściwą. Wszystkie czytam do końca, by odnaleźć w nich choć jedno wartościowe zdanie, słowo. Mimo że czytam wszystkie gatunki to najbliższa mojemu sercu, jest poezja i literatura kobieca. 

"Kocham książkę nie dlatego, że jest piękna zewnętrznie, ale dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie, nie na zewnątrz mnie, bogactwa, których nie przeczuwałem. Dlatego też taką miłością otaczam moją bibliotekę."
Jarosław Iwaszkiewicz

Recenzentki: Anna Gołuch-Bidas

Zwariowana mężatka z dobrym poczuciem humoru. Lubiąca połączenie dobrego erotyka z gorzką kawą. Literatura kobieca/ erotyczna to właśnie coś dla mnie. Delikatność powiązana z zadziornym pazurkiem, zmysłowość, finezja to zdecydowanie dobra definicja mojej kobiecości. Mol książkowy to moje drugie imię. Zapach zapisanych kartek sprawia, że przenoszę się do innego świata. Do azylu, dzięki któremu jestem sobą. Dzięki książkom jestem bogatsza o nowe doświadczenia. Dziękuję za możliwość czytania i cieszenia się z każdej nabytej okładki.


Katarzyna Gnacikowska

Magister inżynier z artystyczną duszą. Natłok obowiązków powoduje, że zamiast się budzić-zmartwychwstaje. Kocha literaturę wszelaką, poza gumowatymi obyczajówkami lub czysto historycznymi dziełami. Zwariowana, z milionem pomysłów na minutę, ale często z wielkim leniem w tylnych partiach ciała. Nie znosi chamstwa, dziadostwa i fałszywie przyjacielskich ludzi. Prowadzi swojego bloga (http://kosmetyczny-bzik.blogspot.com/). Wielka fanka serial maści wszelakiej, szczególnie Supernatural, Teen Wolf, American Horror Story, ale nie ma co się ograniczać. Prawdopodobnie zginie przygnieciona swoimi, książkowymi zbiorami. Dobra znajoma Deadpoola i Doktora Strange.Klaudia Pałac 

23 latka, studentka dwóch kierunków administracji i rachunkowości. Jestem osobą dosyć twardo stąpająca po ziemi, chociaż nie przeszkadza mi to czasami odpływać w sferę marzeń. Wśród znajomych jestem znana z głupkowatego poczucia humoru. Miłość do książek narodziła się u mnie podczas młodzieńczych lat, byłam częstym gościem bibliotek szkolnych. I ta miłość przetrwała do dziś, mocniejsza i jeszcze trwalsza niż była. Czytanie jest dla mnie ważnym aspektem życia, dzięki niemu uczę się ciągle nowych rzeczy na swój temat, przeżywam mnóstwo przygód i jest to świetny sposób na poprawę humoru. Oczywiście najważniejszy powód - niemal w każdej książce znajduję przyszłego męża. Problem polega na tym, że on zawsze wybiera główną bohaterkę ehhh Ale dzielnie szukam dalej. Poza nałogowym czytaniem i kupowaniem książek uwielbiam kolekcjonować książkowe gadżety, czy to zakładki, których mam sporą kolekcję, po kubki i torby. Jak każdy książkoholik wydaję dużo pieniędzy na książki, kupuję nowe, mimo że nie przeczytałam starych, wpadam w ekstatyczną radość, gdy widzę jakie perełki wychodzą, składanie zamówień w księgarni jest najlepszym co może być, mogłabym gadać o książkach godzinami i nie miałabym dosyć i to jest fajne. Fajnie być książkoholikiem, życie jest wtedy ciekawsze.


Natalia Rogowska

Mam na imię Natalia i jestem dwudziestoletnią studentką prawa. Jeśli miałabym opisać siebie to zdecydowanie-kolorowa optymistka. Nie lubię zwykłej szarej codzienności i staram się ją ocieplać kolorowym strojem, biżuteria czy makijażem, a także uśmiechem. Moje hobby może się wydać dość nietypowe, ale wnosi radość i trochę magii w moje życie. Są to listy tradycyjne i wolontariat jako dr Clown. No i oczywiście książki!Kocham czytać. Pozwala to prze nieść się w nowe miejsca, poznać uczucia i świat, a także zwyczajnie się zrelaksować czy na chwilę ( bądźmy szczerzy na dłuższą chwilę ) uciec od swoich myśli. Ostatnimi czasy najczęściej sięgam po kryminały. Lubię się trochę bać, dreszczyk emocji i razem z bohaterem czy narratorem rozwiązywać zagadki. Osobiście uwielbiam książki, w których poza świetnym nastrojem i historia są także opisy pracy patologa sądowego. Jestem oczarowana serią "Chemia Śmierci". Bardzo lubię i równie często sięgam po fantastykę. Wychowałam się i pozostałam wierna fanką Harry'ego. Te książki karmią moją wyobraźnię i dają mi tę odrobinę magi. Aktualnie chyba najbardziej lubię fantastykę opartą, bądź powiązana z mitami. Czytam również książki młodzieżowe czy obyczajowe. Z daleka trzymam się tylko od historycznych, ponieważ za dużo historii mam na uczelni. 
Like us on Facebook

zBLOGowani.pl

Spis blogów