O mnie


Nigdy nie lubiłam mówić o sobie, jednak przychodzi taki czas, że staję się to nieodłącznym elementem dalszego bytu w otaczającym  nas środowisku. Od kiedy sięgam pamięcią książki stanowiły dla mnie najlepszą formę wypoczynku i terapii. Ukształtowały mój charakter i nadały wielu na oko prostym czynnością całkiem nowe, i świeże znaczenie. Wypełniają każdy, nawet najbardziej napięty grafik chowając się w torebce, czy szkolnym plecaku wędrując wraz ze mną ku nowej przygodzie. Jako tegoroczna maturzystka staram się łapać chwilę wraz z każdym słowem przeczytanym na pięknych kartach książek i wyciskać z nich, jak najwięcej. Nałogowo czytam, wącham i dotykam książki, i wcale się tego nie wstydzę. Czy istnieje coś piękniejszego niż młody czytelnik publicznie obnażający swe czytelnicze słabości? Staram się systematycznie wspierać kulturę i zachęcać innych po sięgnięcie po pozycje zwłaszcza ojczystych autorów. 

Prywatnie jestem przewrotna, jak pogoda zimą ubóstwiam ciepły koc wraz z zapachem gorącej kawy roznoszący się po pokoju, a latem soczyste słońce i trawę zieloną wśród polnych kwiatów. Romantyczna dusza gra w moim ciele często tworząc banalne teksty do szuflady. Miłośniczka przytulania, maniaczka układania na różne sposoby własnej biblioteczki, honorowy dawca krwi. Poza książkami moje życie wypełnia różnorodna muzyka. Nie boję się wyzwań, w przyszłości pragnę pogodzić prace w zdobytym zawodzi z blogiem recenzenckim i rolą pani domu dbając o ognisko. 

Molinka Książkowa to blog, który powstał przede wszystkim z głębokiej miłości, jaką żywię do książek ale także z potrzeby dzielenia się z innymi tym, co piękne i wartościowe. Stanowi prywatny zapis myśli towarzyszących mi po skończonej lekturze. Długo przymierzałam się do założenia własnego miejsca w sieci, targana wieloma wątpliwościami nie potrafiłam ukierunkować się na właściwe tory. Teraz wiem jedno - to moje miejsce i nigdy z niego nie zrezygnuję w końcu sami tworzymy swoją historie! 


"Kocham książkę nie dlatego, że jest piękna zewnętrznie, ale dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie, nie na zewnątrz mnie, bogactwa, których nie przeczuwałem. Dlatego też taką miłością otaczam moją bibliotekę."
Jarosław Iwaszkiewicz


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Molinka Książkowa © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka