#69 "Obrazki. Myślenie jest erotyczne"


Myślą dotykam Twojej nagiej skroni, wspomnieniem w powietrzu nakreślam kształt bladych od pocałunków ust zmęczonych. Uczuciem otulam ciało kościste ustrojone krwistą czerwienią. I czuję ja obłęd zaciska na mej szyi pętle z twoich włosów. Myślenie o tobie jest zgubne, erotyczne.


Myślenie to druga po kochaniu się intymna rzecz. Dotyka sfer ducha, cielesności. Porusza nasze serca, wstrząsa ciałem. Myśleniem możemy zburzyć mury, przełamać serce, zbudować most. "Myślenie jest erotyczne" to mała książeczka zawierająca krótkie formy literackie. Specyficzny styl autora i zawarte w niej tematy tworzą ją odmienną, dorosłą i często ciężką w odbiorze. Wymaga od czytelnika skupienia, dojrzałej postawy i wrażliwej duszy. Ostatnio zakochana w wierszach z chęcią sięgam po takie propozycję.  Nie było to moje pierwsze zetknięcie się z literaturą kobiecą, lecz drugie tak dogłębne, a zarazem wstrząsające i barwne zaraz po "Moja dusza pachnie Tobą".

"Ciemność jest najbardziej kojąca, kiedy coś dodatkowo tłumi odgłosy otoczenia. Zatapiasz się w niej, poznajesz odcienie czerni, która w swojej oczywistości okazuje się całkiem barwnym zjawiskiem."

Książka swoim kształtem przypomina krótkie wpisy blogowe osoby kruchej, pełnej melancholijnych myśli, wielu przemyśleń i refleksji. Każdy z fragmentów porusza inną historie, nie zostaje nam dane jednak poznać ich bohaterów, ponieważ mamy skupić się na odczuciach w nich zawartych. Książka urzeka różnorodnością, pokazuje wiele  formy erotyzmu i pożądania.  Smaku całej historii nadaje anonimowy autor,  według mnie młody, lecz dojrzały mężczyzna.  Po przeczytanej lekturze czuje się ogromny niedosyt, więc mam nadzieję, że szybko doczekam się kontynuacji. Każda kobieta powinna posiadać "Obrazki" na swojej półce.

Od samego początku byłam urzeczona lekkością słów, które spływały po moich ustach z słodkim posmakiem, goryczką bądź cierpkością, Każde słowo wydaje się być dokładnie odmierzane, dobierane z ostrożnością  by nie zaburzyć sensu całej krasy. Czytając kolorowymi karteczkami zaznaczałam te teksty, które na trwałą przyszłość chciałabym zapamiętać i mieć blisko serca. Wśród nich znalazły się takie,  które mogłabym przekazać osobie, która na stałe zamieszka w moich myślach. 

"Ale teraz już chodź. Obejmij mnie mocniej i przyciśnij moją głowę do swojej szyi. Niech nie mam oddechu ani myśli. Niech poczuje twój zapach, zapach pościeli, ciepło dłoni na plecach, a przede wszystkim to objęcie - skóra przy skórze."

Książka dla osób, które w zwykłym dotyku dopatrują się niezwykłych rzeczy. Kobieca, intensywna, barwna i do granic prawdziwa. Polecam poświęcić wieczór, godzinę wyciąć  z biegu życia. Zasiąść w miękkim fotelu, pokochać siebie i zanurzyć się w lekturze obrazków, warto. 

Autor: Nieznany
Tytuł: "Obrazki. myślenie jest erotyczne"
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2017 rok
Kategoria: Literatura obyczajowa, romans
Moja ocena: 10/10

Za książkę dziękuję bardzo: Novae Res


4 komentarze:

 1. Uwielbiam taką zabawę delikatnością słowa, więc czuję, że mi się spodoba. Ale muszę przyznać, że zdziwiłam się, że to tak nowa książka - 2017 rok. Wow.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo estetyczny blog i świetny styl pisania ;) Zaciekawiła mnie ta książka *.*
  Zapraszam na moją nową dzisiejszą recenzję :)
  karolinaiwaniec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda ciekawie ;)
  Zapraszam do mnie, może wspólna obserwacja? :)

  veronicalucy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak pięknie opisałaś, że aż chce się zajrzeć do środka. ;)

  OdpowiedzUsuń