#3 Książkowe zapowiedzi lutego


Styczeń wydawał się być miesiącem pełnym perełek, jednak luty wcale nie pozostaje mu dłużny. Przed nami gorący czas, który spędzić możemy przy wielu nowościach, jakie oferuj nam zarówno polscy jak i zagraniczni pisarze. Przy takich nazwiskach nie można się nudzić a dreszczyk emocji gwarantowany. Zapraszam na przegląd nowości czytelniczych luty 2017, które według mnie zasługują na najwyższe pozycję. 
Tym razem padło na więcej książek niż dotychczas, jednak ciężko wybrać spośród tylu wspaniałych tylko część. Autor: Mia Sheridan
Tytuł: "Bez szans"
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 01.02.2017 rok

"W upadającym górskim miasteczku Kyland i Ten zakochują się w sobie wbrew rozsądkowi i na przekór surowej rzeczywistości. 

Kyland marzy tylko o tym, by przetrwać. Zaciska zęby i robi wszystko, by nie pokonała go bieda i samotność. Nie szuka miłości. Nie zamierza też oglądać się za siebie, gdy uda mu się wyrwać z piekła, w którym przyszło mu dorastać. Dla Ten codzienność to nieustanna walka o własną godność. Zmagania z chorobą matki i ludzką nieprzychylnością wymagają od niej wyjątkowej siły. Oboje rywalizują o bilet do lepszego życia, który może otrzymać tylko jedno z nich. Ktoś odejdzie, ktoś zostanie. Czy po latach zdołają spojrzeć sobie w oczy, jeśli poświęcą miłość dla przetrwania?" **


**Źródło: http://datapremiery.pl/mia-sheridan-bez-szans-the-salvation-premiera-ksiazki-15025/Tytuł: "Księga snów"
Autor: Nina George
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 01.02.2017 rok

"Między życiem i śmiercią istnieje świat, którego stąd nie widać. 


Życie człowieka to suma wyborów. Dokonuje ich w każdej sekundzie. Ale czy wie, jakie naprawdę będą ich skutki? Czy może sprawić, by zły wybór doprowadził do szczęśliwego zakończenia?Henri. Reporter wojenny. Żył w ciągłym zagrożeniu, jednak najbardziej przerażał go stały związek i założenie rodziny. Ratuje tonącą dziewczynkę, ale sam zapada w śpiączkę. 

Eddie. Redaktorka w wydawnictwie. Kiedyś związana z Henrim. Jej ustabilizowane życie burzy informacja, że uczynił ją odpowiedzialną za podejmowanie wszystkich decyzji dotyczących jego leczenia. 
Sam. Wyjątkowo inteligentny i wrażliwy trzynastolatek. Łatwo rozpoznaje uczucia innych, a emocje opisuje za pomocą kolorów. Marzy o tym, aby w końcu poznać ojca, którego losy śledził przez całe życie. Przeszłość i teraźniejszość, rzeczywistość i marzenia, prawda i to, co się prawdą wydaje, splatają się w jedną historię. Ścieżki trójki bohaterów krzyżują się w krainie snów, gdzie zacierają się granice, a wspomnienia dają drugą szansę na życie."**


**Źródło: http://datapremiery.pl/nina-george-ksiega-snow-das-traumbuch-premiera-ksiazki-15027/

Autor: Aleksander Rogoziński
Tytuł: "Do trzech razy śmierć"
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 01.02.2017 rok

"Autorka powieści kryminalnych, Róża Krull, otrzymuje zaproszenie na zjazd pisarzy, odbywający się we dworku pod Krakowem. Już pierwszego dnia jej koleżanka po piórze zostaje otruta. Wszystko wskazuje na to, że morderca, który zostawił na miejscu zbrodni czarną różę, wciela w życie fabułę jednej z powieści Krull. A inni zaproszeni pisarze wcale nie są tak niewinni, jak się wydaje. . . 
Pisarka rozpoczyna prywatne śledztwo. Pomagają jej w tym zakochany w gotowaniu specjalista od public relations, zafascynowany kryminałami boy hotelowy oraz trzy szalone blogerki. Czy detektywi-amatorzy okażą się skuteczniejsi od policji?
"Do trzech razy śmierć" to pierwsza część nowej serii komedii kryminalnych, zatytułowanej "Róża Krull na tropie."**

**Źródło: http://datapremiery.pl/alek-rogozinski-do-trzech-razy-smierc-premiera-ksiazki-15067/Autor: Madeline Sheehan
Tytuł: "NIEPIĘKNA"
Wydawnictwo: Czwarta strona
Data premiery: 01.02.2017 rok

"Gdy chodzi o miłość, nie obowiązują żadne zasady. 

Danielle Danny West jest córką Deuce'a Westa, przywódcy Klubu Motocyklowego Hell's Horsemen. To słodka i śliczna dziewczyna, która gdzieś zagubiła swoją drogę i wciąż pragnie rzeczy, które pozostają poza jej zasięgiem. 

Erik Ripper Jacobs jest sierżantem w klubie jej ojca i znajduje się w połowie drogi do piekła. Trudne życie pozostawiło nieodwracalny ślad na jego ciele i twarzy – pokiereszowanej i oszpeconej przez blizny. 

Podczas letniej nocy, kiedy drogi Danny i Rippera przetną się po raz pierwszy, ich życie zmieni się nieodwracalnie. Jednak ten romans jest daleki od pięknego i idealnego, przypomina raczej kraksę samochodową, gnącą metal i rozbryzgującą krew katastrofę, z której nikt nie może wyjść żywy. 

To nie jest opowieść o losie i przeznaczeniu. To porywczy jak wicher romans pomiędzy dwojgiem kochanków, którzy nie mogą być razem. W tym świecie nie ma romantycznych wschodów słońca i pachnących płatków róż. Zamiast tego, ich miłość kwitnie w krainie nieustannej zbrodni i okrucieństwa, w zimnym przylądku rozpaczy i śmierci, gdzie nie istnieje niemal nic poza cierpieniem​ i. . . miłością."**

**Źródło: http://datapremiery.pl/madeline-sheehan-niepiekna-unbeautifully-premiera-ksiazki-15255/

Autor: W Bruce Cameron
Tytuł: "Był sobie pies"
Wydawnictwo: Kobiece
Data premiery: 15.02.2017 rok

"Wszystkie psy idą do nieba. . . chyba że mają niedokończone sprawy na ziemi. Nie tylko koty mogą żyć kilka razy. 

Bailey to uroczy kundel, który po serii niefortunnych zdarzeń odchodzi z tego świata. Ku swemu zdziwieniu odradza się ponownie jako złotowłosy szczeniaczek i trafia w ręce ośmioletniego Ethana. Wkrótce stają się nierozłącznymi przyjaciółmi a Bailey dożywa szczęśliwej starości u boku chłopca w poczuciu, że spełnił swoje powołanie. Jednak jego misja dopiero się zaczyna, bowiem. . . odradza się w kolejnym wcieleniu. I w dodatku pamięta wszystko z poprzedniego życia! Czy uda mu się odnaleźć drogę do najlepszego przyjaciela i całkowicie poznać swoje przeznaczenie?

"Ujmująca i chwytająca za serce opowieść opisująca losy najbardziej wyszczekanego bohatera książki. To chusteczkożerny wyciskacz łez z energicznie merdającym ogonem w tle. " **

**Źródło:http://datapremiery.pl/w-bruce-cameron-byl-sobie-pies-a-dogs-purpose-premiera-ksiazki-15083/


Autor: Karolina Wilczyńska
Tytuł: "Własnie dziś, własnie teraz"
Wydawnictwo: Czwarta strona
Data premiery: 01.02. 2017 rok

"Trzy kobiety, trzy historie, jedna tęsknota – za życiem, w którym jest się dla kogoś naprawdę ważnym. 
Zgorzkniała Sabina od lat samotnie opiekuje się zniedołężniałym ojcem, z którym łączy ją toksyczna relacja. Siedemdziesięcioletnia Bronisława ledwo wiąże koniec z końcem, utrzymując siebie i dorosłego syna, alkoholika. Elegancka Sonia prowadzi idealne życie w pięknym domu, z kochającym mężem i córką. Idealne do czasu pierwszego kryzysu. Nieszczęśliwy wypadek skruszy dotychczasowy porządek i splecie ich losy. Każdej z kobiet przyjdzie zmierzyć się z innymi problemami i każda będzie musiała stawić czoło prawdzie, nie zawsze przyjemnej. Prawdzie o sobie samej i o najbliższych. Bo czasami życie musi nami mocno potrząsnąć, żebyśmy odnaleźli jego sens. 
"Właśnie dziś, właśnie teraz" przekornie pokazuje, że czekanie może okazać się zgubne, a tragedia nie zawsze zapowiada koniec, lecz początek czegoś naprawdę wyjątkowego."**

**Źródło: http://datapremiery.pl/karolina-wilczynska-wlasnie-dzis-wlasnie-teraz-premiera-ksiazki-15245/


Autor: K. N. Haner
Tytuł: "Koszmar Morfeusza"
Wydawnictwo: Editio
Data premiery: 07.02.2017 rok

"Mroczny koszmar, z którego nie będziesz chciała się wybudzić. 
Wszystkie drogi Cassandry Givens prowadzą do Adama McKeya — tej prostej prawdzie nie da się zaprzeczyć. Od chwili przypadkowego spotkania w nocnym klubie namiętny i wybuchowy związek Cass i Adama przeżywa różne fazy, ale pozostaje nierozerwalny jak samo życie. Choć oboje są świadomi zagrożeń, jakie niosą ze sobą potajemne spotkania, choć codziennie przekonują się, że niebezpieczeństwo czai się wszędzie, nie potrafią wyrzec się swoich uczuć. Słowa to za mało, gdy nawet gesty nie potrafią ukoić rozpalonych ciał. 
McKey zaczyna naginać twarde zasady obowiązujące w jego świecie, a Cassandra coraz częściej myśli nad bardziej radykalnymi krokami uwolnienia ukochanego z sideł złowrogiej organizacji. Jednak życie w ciągłym strachu odbija się na ich relacji i niemal ją niszczy. Namiętna miłość potrafi być bardzo destrukcyjna. . . 
Masz odwagę kolejny raz wkroczyć w świat mrocznych fantazji? Fantazji, które bardzo szybko mogą przerodzić się w prawdziwy koszmar? Przekrocz granicę między miłością i nienawiścią, gdzie życie ściera się ze śmiercią."**

**Źródło: http://datapremiery.pl/kn-haner-mafijna-milosc-tom-2-koszmar-morfeusza-premiera-ksiazki-15454/

Autor: Elżbieta Rodzeń
Tytuł: "Zimowa miłość"
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 13.02.2017 rok

"Jedna chwila może zmienić wszystko... 
Poznali się na pierwszym roku medycyny. On dla studiów zrezygnował z kolarstwa górskiego, a ona z malarstwa. Stopniowo ich przyjaźń przeradza się w głębsze uczucie. Planują wspólną przyszłość. Nagle Anna po prostu z nim zrywa. Nie mówi, dlaczego odchodzi, a Michał ma nigdy nie dowiedzieć się prawdy. 
Szesnaście lat od momentu, gdy się poznali, Anna jest dyrektorem kliniki chirurgii plastycznej, a Michał pracuje w szpitalu dziecięcym. Mieszkają w tym samym mieście, ale nie spotykają się i starają się tego unikać. Przypadkiem jadą na tę samą konferencję. W życiu jednak nie ma przypadków. Jedna chwila, jedna decyzja uruchamia lawinę wydarzeń. 
Są książki, o których zapominamy zaraz po przeczytaniu. Są także takie, o których pamiętamy przez chwilę. Jednak zdarzają się książki, które zapadają nam w pamięć na długo. O "Zimowej miłości" nie zapomnisz nigdy."**

**Źródło:http://datapremiery.pl/elzbieta-rodzen-zimowa-milosc-premiera-ksiazki-15363/

Autor: Marta Motyl
Tytuł: "Moc granatu"
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 15.02.2017 rok

"„Moja orientacja nie była łaską. W połączeniu z taką osobowością, temperamentem i pomysłami stanowiła ładunek wybuchowy. Granat!”, wyznaje Magda. Jego moc powoduje, że romansuje z

własną uczennicą, którą nazywa Lolitą i pasjonatem rekonstrukcji historycznych - naraz. Na nich nie kończą się jej podboje. Jednak bohaterka testuje nie tylko swe najbardziej namiętne wcielenie. Z

łatwością szpiega wślizguje się w role powściągliwej adeptki nauczania, usłużnej hostessy, magnetycznej modelki. Nie opuszcza jej kreatywność ani nie odpuszcza jej autodestrukcja. Okaleczającej się kobiecie niełatwo jest porzucić nawyki, które już dawno weszły w krew. 

Wszystkie przeżycia i otaczającą ją rzeczywistość komentuje plastycznie, ekspresyjnie, z pazurem, w dwugłosie Erosa i Psyche"**

**Źródło:http://datapremiery.pl/marta-motyl-moc-granatu-premiera-ksiazki-15263/

Autor: Tiphanie Yanique
Tytuł: "Kraina miłości i zatracenia"
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 16.02.2017 rok
Recenzja już nie długo na blogu!

"Opowieść pulsująca karaibskim rytmem, kusząca mistycyzmem i poruszająca trudnymi doświadczeniami. 

Jest początek XX wieku. Nadchodzi kres panowania Danii nad Wyspami Dziewiczymi, a władzę w tym miejscu przejmują Stany Zjednoczone. Na Morzu Karaibskim tonie statek, w wyniku czego giną rodzice trojga rodzeńśtwa. Osierocone dzieci stają w obliczu niepewnej przyszłości i tożsamości. Każde z nich jest w posiadaniu niezwykłej aparycji oraz wyjątkowego daru, który może być błogosławieństwem albo przekleństwem. Rozpoczyna się magiczna przygoda. 

"Kraina miłości i zatracenia" to wyjątkowa opowieść, na kartach której zapisane są losy trzech pokoleń klanu zamieszkującego egzotyczne Wyspy Dziewicze. Pełna kontrastów saga w niezwykły sposób łączy prozę życia oraz pozazmysłowe doświadczenia. W tej wyjątkowej książce odbija się echem styl kultowego Gabriela Garcíi Márqueza. Sześćdziesiąt lat dziejów rodziny Bradshaw niesie za sobą barwne osobowości, zakazane romanse, klątwy, magiczne rytuały, próby lojalności, narodziny, śmierci, porażki i zwycięstwa. "**


**Źródło:http://datapremiery.pl/tiphanie-yanique-kraina-milosci-i-zatracenia-land-of-love-and-drowning-premiera-ksiazki-15104/


Autor: Katy Evans
Tytuł: "Manwhore + 1"
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 23.02.2017 rok
Recenzja już nie długo na blogu!

"Kultowy romans, którego namiętne początki przedstawia pierwsza część zmysłowej serii nieprzerwanie iskrzy się na kartach Manwhore+1. 

Wpływowy i bogaty playboy? Odhaczone. 
Bezwzględny w interesach? Odhaczone. 
Przepełniony grzechem? Oj, zdecydowanie odhaczone. 

Malcolm Saint miał być zadaniem. Artykułem. Przystojnym, tajemniczym mężczyzną, którego pikantne sekrety młoda dziennikarka miała ujawnić całemu światu. Próbowała odkryć jego tajemnicze karty, ale to on odkrył jej pragnienia. Serce wygrało z rozumem i nic już nie mogło ich powstrzymać. 
Malcom Saint jest grzechem. Gwen dla niego stała się grzesznicą. Teraz wie jedno. Pierwsze wyzwanie zakończone, pora na drugie. O wiele poważniejsze. Zdobyć zaufanie pana Sainta i pokazać, że jest się jego panią +1. 

Uosobienie grzechu w postaci bynajmniej nie świętego pana Sainta zniewala ponownie."**


**Źródło:http://datapremiery.pl/katy-evans-manwhore-1-premiera-ksiazki-15093/


Autor: Mary Daniels
Tytuł: "Dzikie przebudzenie"
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 23.02.2017 rok
Recenzja już nie długo na blogu!

"Poradnik kobiety, określanej światłem w dziedzinie duchowości i rozwoju osobistego. 

Oto podnosząca na duchu i wzruszająca opowieść o tym jak seria intensywnych zdarzeń zmieniła życie młodej matki raz na zawsze. Stojąc na Tower Bridge, trzymając w drżących dłoniach dziecko i będąc gotowa do skoku, Mary Daniels doświadczyła najbardziej mrocznego momentu swego życia. Książka opowiada o tym, co nastąpiło w dalszej kolejności, czyli o zaskakującej podróży do własnego wnętrza. Było to natchnieniem do odkrycia dziewięciu prostych, acz godnych przemyślenia pytań. To właśnie one uratowały jej życie. 

Mary Daniels to dzika kobieta w najlepszym tego słowa znaczeniu. Inspirująca i przekonująca mówczyni dzięki swoim dziewięciu pytaniom pomogła rzeszom ludzi. Metafizyczna transformacja wnętrza to swoisty proces, który da piękne owoce zarówno osobom zainteresowanym zgłębianiem duchowych potrzeb, jak i kompletnym nowicjuszom w temacie. Zacznij pozazmysłową przygodę, która zajmie ci tylko dziewięć minut każdego poranka. To idealny poradnik dla zwykłych, pracujących ludzi, którzy szukają wykonalnego sposobu na poukładanie spraw i poznanie wewnętrznego ja. "**


**Źródło:http://datapremiery.pl/mary-daniels-dzikie-przebudzenie-dziewiec-pytan-ktore-uratowaly-mi-zycie-wild-awakening-9-questions-that-saved-my-life-premiera-ksiazki-15096/


Autor: Remigiusz Mróz
Tytuł: "Zaginięcie"
Wydawnictwo: Heraclon International
Data premiery: 27.02.2017 rok

"Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że dziecko nie żyje. Doświadczona prawniczka, Joanna Chyłka, i jej początkujący podopieczny, Kordian Oryński, podejmują się obrony małżeństwa, któremu prokuratura stawia zarzut zabójstwa. Proces ma charakter poszlakowy, mimo to wszystko zdaje się wskazywać na winę rodziców – wszak gdy wyeliminuje się to, co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, musi być prawdą."**

**Źródło:http://datapremiery.pl/remigiusz-mroz-zaginiecie-premiera-ksiazki-15102/3 komentarze:

  1. Dzięki za inspiracje :) chciałabym mieć więcej czasu na czytanie.. tyle ciekawych tytułów

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem ciekawa Twojej recenzji "Księgi snów":)

    OdpowiedzUsuń