#23 Roxana Bowgen "Współczesna bogini"

"Życie Roxany Bowgen było pełne paradoksów. Wychowała się w Peru, dorastała w Beverly Hills, a obecnie mieszka w Connecticut. To zapalona podróżniczka, która zwiedziła pół świata. Kiedy przyjechała do Stanów Zjednoczonych, nie znała języka angielskiego, a mimo to poradziła sobie jak mało kto. Zajmowała się handlem, pośredniczyła w obrocie nieruchomościami, organizowała programy pomocy dla krajów Trzeciego Świata. Za każdym razem, gdy życie stawiało ją w trudnej sytuacji, nigdy nie bała się zacząć od nowa, dlatego sama często porównuje się do kwiatu agapantu, zwanego też lilią afrykańską, rośliny, która przy odrobinie pielęgnacji jest w stanie zakwitnąć dosłownie wszędzie."**

**Źródło:http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3717683/wspolczesna-bogini-jak-wiara-w-siebie-moze-zmienic-wszystko


Książka powstała w celu pokazania potencjalnemu czytelnikowi wartości życia i otaczającego go świata. Ma za zadanie uświadomić nam jak wiele zależy od nas samych. Każdy powinien dawać z siebie innym jak najwięcej, nie tracić czasu na umartwianie a wtedy osobiście doświadczymy dobroci jaka została nam zapisana w przestworzach.  Przeszkody to tylko stan umysłu, który tworzy się na skutek złych emocji wywołanych rezygnacją już na samym początku dążeń do upragnionych marzeń. 

Każdy z nas codziennie na swej drodze spotyka problemy z jakimi zazwyczaj sam powinien się uporać, często w takich sytuacjach mimo wielu przyjaciół nikt nie staje u naszego boku w celu złagodzenia chociażby złego nastroju.  Roxana Bowgen w swojej książce opisuje sytuacje, przez które nie raz musiała przechodzić. Dobrze znane własnie dla niej w młodzieńczych czasach stało się uczucie odrzucenia, braku docenienia.  Mimo to podejmuje walkę o nowe, lepsze życie. Ani na moment nie patrzy w tył, odkrywając siebie napotyka na swej drodze wiele do świadczeń duchowych, osobistych czy zawodowych. Chęć pomocy innym napędza jej wewnętrzny silnik, z dnia na dzień doskonali się w coraz to nowszych dziedzinach. Odpowiadając na pytania autorki, które pozostawia swoim czytelnikom na końcu każdego małego rozdziału w pewnym momencie przystając mówiłam sobie jak bardzo emanuje tu dobroć, nabrałam chęci pomocy innym. W końcu każdy z nam może a nawet ma obowiązek dorzucić cegiełkę pomoc, wsparcia innym. 

Autorka uświadamia nam jak bardzo gonimy za tym co tak naprawdę nie jest w stanie zapewnić nam szczęścia. Zapominamy o ważnych dla nas aspektach, każdego dnia po przebudzeniu powinniśmy dziękować za nowy, lepszy dzień. Życie jest darem, który należy wykorzystać w jak najlepszy sposób. 

Książce daleko do współczesnego poradnika, który zawiera czyste porady do tego charakteryzuje ją trudny do odczytu język przez co książkę czyta się bardzo długo. Możliwe, że jest to spowodowane tłumaczeniem i tym, że owa autorka pochodzi z zagranicy.  To, co dla mnie jest idealne to złote myśli oraz pytania nie należące do najłatwiejszych. W wielu przypadkach naprawdę musiałam dogłębnie się zastanowić nad odpowiedzią. 

Książkę serdecznie polecam wszystkim osobą lubiącym czytać poradniki, biografie. Mimo, że lubuję się w tym gatunku i na pewno miło będę ją wspominać to jednak w średnim stopniu przypadła mi do gustu. 

Autorka: Roxana Bowgen
Tytuł: "Współczesna bogini"
Liczba stron: 306
Wydawnictwo: Kobiece
Kategoria: Poradniki
Moja ocena: 6,5/10


Za możliwość przeczytania mam przyjemność podziękować:


4 komentarze:

 1. To zdjęcie na okładce jest śliiiczne <3
  Meh, to nie książka dla mnie. Generalnie nie sięgam po prostu po książki tego wydawnictwa - cenie to, co robi, oczywiście, że tak, ale już sama jego nazwa sugeruje, że raczej nie znajdę tam tego, czego szukam :D
  drewniany-most.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka zdecydowanie nie dla mnie, ale jaka piękna okładka! Wydanie jest zdecydowanym atutem tej książki. ;)
  Pozdrawiam,
  Amanda Says

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak widać piękna okładka nie zawsze idzie w parze z idealną treścią, może jednak wielbiciele gatunku i podobnych publikacji znajdą w niej wiele zalet. Szkoda, że nie spełniła Twoich oczekiwań w 100 %.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi zachęcającą, poradników. Jedynym poradnikiem jaki przeczytałam w życiu był "Sekret", który również w pewien sposób zmienia nastawienie do otaczającego nas świata. Swoją drogą polecam! :) Czasami lubię sięgnąć po jakąś interesującą książkę, zwłaszcza taką, która potrafi zmienić sposób myślenia, zwrócić uwagę na te ważniejsze rzeczy i wzbudzić bardziej pozytywne nastawienie do życia a "Współczesna Bogini" wydaje się być właśnie taką książką :)

  OdpowiedzUsuń