#60 Katarzyna Michalak "Czerwień Jarzębin"


"Czerwień jarzębin" to historia, która opowiada o braciach naznaczonych mroczną przeszłością. Ich losy łączą przyjaciółki kiedyś przebywające w szpitalu psychiatrycznym. Gdy wydaje się nam, że bieg zdarzeń rozkwita sielanką wszystko się zmienia, a przeszłość jeszcze nie raz da o sobie znać. Książka charakteryzuje się mieszanką wszelakich uczuć i brutalnych zdarzeń. Miłość pląta się z gniewem, a on z krwią i dramatycznymi wspomnieniami. 


Na początku powiedzieć trzeba, że wygląd książki jest bardzo subtelny, delikatny, a przede wszystkim kobiecy. Gdybym nie przeczyta jej powiedzieć by można, że jest ona o pięknej miłości oraz przyjaźni przezwyciężającej wszelkie zło. Niestety oprócz całej tej anielskiej sielanki obok stoi strach, ból i walka o to, co właściwe. Mimo, że często wydarzenia są naprawdę mało prawdopodobne to ich opis oraz konstrukcja wpływają na przyjemny odbiór. Pani Kasia zabiera nas w świat różnorodny, emocjonalny, gdzie razem z bohaterami możemy przeżywać każde drobnostki i wielkie fale. Z całą pewnością książka przepadnie do gusty kobietą na pozór twardym, które w swoim sercu skrywają kruchość. 

Pani  Katarzyna Michalak piszę w swój własny, odrębny styl, co nadaje jej odmienności od pozostałych autorów. Posiada lekkie pióro i szeroki zakres wyobraźni mimo, że czasem czytelnikowi wydaje się, że nie ma pojęcia, co tak naprawdę autorka miała na myśli. Chociaż Pani Kasia ma wiele wrogów to dla mnie spotkanie z jej twórczością było miłe i chętnie poznam inne dzieła. 

Głównym bohaterom życzę powodzenia w dalszej części i mam nadzieję, że będzie mi dane poznać i końcowe losy. Książkę polecam każdemu myślę, że warto dać szanse naszym polskim autorom, którzy z biegiem czasu piszą coraz piękniejsze historie. 


Autor: Katarzyna Michalak
Tytuł: "Czerwień jarzębin"
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Literatura obyczajowa, romans
Liczba stron: 304
Moja ocena: 8/10 
Za książkę dziękuje serdecznie wydawnictwu Znak: 


5 komentarzy:

 1. Muszę w końcu sięgnąć po twórczość Katarzyny Michalak, ciekawa jestem czy przypadnie mi do gustu :) Okładki książek mój wzrok bardzo przyciągają, mam nadzieję, że i środek książki równie mocno mnie wciągnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pani Katarzyna Michalak piszę w swój własny, odrębny styl, co nadaje jej odmienności od pozostałych autorów. -> Pani Katarzyna Michalak pisze w swój własny, odrębny sposób, co nadaje jej odmienności od pozostałych autorów.
  To zdanie trochę kuleje i nawet poprawione nie bardzo mi się podoba ;p
  Podejrzewam, że mi książki tej pani jednak by mi się nie podobały...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musi się wszystko każdemu podobać. Myślę, że nikt nie będzie ubolewać. ;-) Gusty sa różne. ;-)

   Usuń
 3. Ostatnio gdzieś przeglądałam na półkach książki i wpadły mi w oko te oto książki Pani Michalak, zatrzymałam się przy nich, okładki przyciągają wzrok, muszę sięgnąć po nie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam pierwszą część i łaszę się na tą wlaśnie. Bardzo chcę przeczytać, jak będzie z Gabrielą, czy Wiktor zdąży jej pomóc.

  OdpowiedzUsuń