#46 Adam Magdoń "RzeczpostApokaliptyczna Polska"

Adam Magdoń w swojej książce przedstawia nam obraz częściowo odbudowanej Polski po wojnie nuklearnej, jest to futurystyczna wizja posta-apokaliptyczna. Brakuje w niej ustalonego porządku, każdy poprzez intrygi stara się wykorzystać aktualną sytuację na swoją korzyść. Ludzie posiadają naturę zwierzęcą przytaczając przysłowie są w stanie dosięgnąć cel po trupach. Poprzez wykorzystywanie innych i eliminowaniu konkurencji bogacą się. Klasy społeczne buntują się prowadząc ze sobą długotrwale walki. Polska przedstawiona w książce jest bliska upadkowi, w kraju panuje bieda, ponieważ wypłacane dobra nie wystarczają na podstawowe potrzeby każdego człowieka. Ludzie nie mają skąd czerpać autorytetu, gdyż nawet kościołowi zależy tylko na gromadzeniu materii. Nikt nie wypełnia zajmowanego stanowiska prawidłowo, panuję chaos. 


Zostaje również wprowadzona kara śmierci, po ulicach chodzą kaci. Każdy, kto dokona przestępstwa zostaje od razu zabity bez orzeczenia policji bądź sądu. Niestety, nie przynosi to zamierzanych rezultatów, ponieważ przestępczość znacznie wzrasta na ulicach miast. Jednak krwawe akcje nie trwają dopóki do oddziału nie zostaje dołączona kobieta, wtedy wszystko ulega zmianie. Rozpoczyna się gra. 

Akcja w książce jest dynamiczna, pełna niespodziewanych wydarzeń. Mimo obaw, że przy tak wielu stronach będę się nudzić nic takiego się nie stało. Mamy tu całą paletę wydarzeń od walk przez seks po intrygi i strzelaniny. Widać, że przez całą książkę autora nie opuszczała wyobraźnia, przez część książki dominuje agresji i przemoc. Zdecydowanie nie jest to książka dla dzieci występuje seks zazwyczaj w formie gwałtu lub między kobietami. Bohaterzy są tu nijacy, bez emocji stworzeni by wykorzystywać. Zapewne nie będą należeć do tych, których z chęcią zapamiętam.Tak, jak i w czasach współczesnych społeczeństwo karmione jest mrzonkami.  

"RzeczpostApokalipyczna Polska" to książka, która nie należy do wysokiego pokroju, posiada wiele błędów mimo to warto dać jej szanse i bacznie śledzić kolejne książki autora. Była miłym doświadczeniem, odskocznią od czytanego przeze mnie zazwyczaj gatunku new adult lub romansu. Polecam bardziej mężczyzną niż kobietą. Warto przeczytać i wyrobić sobie swoje własne zdanie. 

Autor: Adam Magdoń 
Tytuł: RzeczpostApokaliptyczna Polska"
Wydawnictwo: Alternatywne 
Moja ocena: 5,5/10 

Za książkę dziękuję:
2 komentarze:

  1. Eeee to ja chyba nie przeczytam!!! Zbyt to wszystko brzmi ordynarnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zbyt brutalna i wulgarna jak dla mnie.

    OdpowiedzUsuń