#1 LIEBSTER AWARD


Za nominację cieplutko dziękuje Kocham czytaćUwielbiam brać udział w takich nominacjach czy jak poprzednio mieliście okazje czytać - tagach. Dzięki nim możemy poznać inne blogi o podobnej lub tej samej tematyce przy okazji nabywając ciekawe informację. Zapraszam do przeczytania odpowiedzi. 


1. Jaka książka sprawiła, że pokochałaś czytanie?

  Hym, moja miłość do czytania zaczęła się już rodzić w podstawówce gdzie ochoczo sięgałam po książki. Jednak tym głównym powodem rozkwitu tak dużego zainteresowania stała się seria Kubusia Puchatka, tak naprawdę. Towarzyszył mi całe nauczanie wczesnoszkolne aż po późniejsze lata. Do dziś uwielbiam słuchać bajek, które są naprawdę piękne i uważam, że to nie wstyd. 

2. Podaj tytuł swojej ulubionej książki.

Nie mam ulubionej książki, każda wprowadza w moje życie coś innego, wartościowego. Ukazuje nowe, nieznanie mi dotąd horyzonty poszerzając pogląd na świat.  Staram się dokańczać nawet te, które wydają się być mało wartościowe doszukując się w nich choć jednego słowa, dla którego warto było po nią sięgnąć. Każda książka bezwarunkowo zasługuje na należyty jej szacunek. 

3. Czy zdarzyło Ci się nie dokończyć książki, bo okazała się być kompletnym rozczarowaniem? Podaj tytuł?

Szczerze rozczarowała mnie książka Federico Moccia "Tylko Ty". Po wcześniejszym zapoznaniu z inną twórczością tego autora uważam, że naprawdę stać go na więcej.  Nie mniej jednak skończyłam ją, do końca miałam nadzieję, że fabuła rozwinie się jednak ona ciągle skupiała się na nie zbyt interesujących opisach i wątkach pobocznych. 

4. Jakie trzy książki zabrałabyś ze sobą na wakacje?

Ciężko było by mi zabrać tylko trzy książki ale tu znów odniosę się do serii Nicholasa Sparksa. Ogromna lekkość czytania, słowa spija się z wielką przyjemnością. Doskonałe na orzeźwiający wypad nad wodę podczas słonecznego dnia. 

5. Z jakim kobiecym bohaterem najchętniej wybrałabyś się na kawę?  Dlaczego taki wybór?

Z wielką przyjemnością na taki kobiecy wypad zaprosiłabym Heather z książki Lauren Oliver "Panika". Tak samo jak ja jest skryta, skromna dopiero gdy pragnie coś udowodnić jest odważna, nie zważa na nic. Żadne niebezpieczeństwo czy przeszkoda nie jest w stanie ją pokonać.

6. Czy masz swojego ulubionego męskiego bohatera? Dlaczego taki wybór?

Hubert Meyer, postać znakomicie wykreowana przez Katarzynę Bonde.  Cóż, zresztą nie ma co się dziwić gdy mówimy tu o prawdziwej polskiej królowie kryminałów. 

7. Najczęściej kupujesz czy wypożyczasz książki?

Dawniej tylko wypożyczałam jednak od tego roku mam prawdziwy szał zakupowy. Posiadanie własnej dużej biblioteczki to moje marzenie, które z całą pewnością zrealizuję. 

8. Ile książek przeczytałaś w tym roku?

Nie jest ich wiele bo około 25 choć teraz systematycznie nadrabiam zaległości. Niestety to był szalony rok ale obiecuję poprawę. 

 9. Po jaki gatunek książek najchętniej sięgasz?

Zazwyczaj czytam wszystko bez wyjątków. Jednak mimo to gdzieś najchętniej sięgam po romanse czy kryminały. 

10. Podaj tytuł książki ze swojej biblioteczki z najładniejszą okładką?

Od wczoraj jest to zdecydowanie "małe życie". Moja perełka, o której marzyłam bardzo mocno. 


11. Co jako pierwsze przyciąga Cię do danej książki? Na co najpierw zwracasz uwagę?

Opis dopiero później okładka. Staram się nie być wzrokowcem bo później może zdarzyć się tak, że ominę naprawdę wartościową książkę. 

7 komentarzy:

 1. Sam marzę o własnej dużej biblioteczce.
  Tobie życzę powodzenia w tym marzeniu tak samo jak i sobie.
  25 książek, to nie jest może duża liczba, ale w porówaniu do mnie przeczytałaś ich o wiele ode mnie, chociaż od paru dni nakręcam się by trochę poczytać. Bo ja tam ogólnie w komiksach siedzę :D
  Serdeczeni pozdrawiam i zapraszam do mnie :D
  http://recenzumkomiksiarza.blogspot.com/2016/08/skok-milenium.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Super odpowiedzi, bardzo przyjemnie się je czytało. Cieszę się, że lubisz być nominowana do różnych zabaw - czekaj na więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba większość książkoholików pragnie mieć własną biblioteczkę :D
  Książki Sparksa to byłby świetny wybór :)
  Pozdrawiam
  joolsandherbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Marzy mi się ogromna biblioteczka, która mieściłaby się w jednym pomieszczeniu, gdzie mogłabym po ciężkim dniu usiąść i zanurzyć się w książkach :D

  OdpowiedzUsuń